PRZEJMUJĄC SCENĘ
Polifoniczny manifest dla przyszłości
Nabór do projektu chórowego
Termin składania zgłoszeń: 30 marca 2019 roku lub do wyczerpania limitu miejsc
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Biennale Warszawa zapraszają do udziału w projekcie chórowym prowadzonym przez Zorkę Wollny – artystkę działającą na pograniczu muzyki, teatru i sztuk wizualnych.
Społeczny chór (dla) przyszłości zakłada stworzenie eksperymentalnego manifestu odnoszącego się do zagadnień związanych z projektami na przyszłość, włączaniem-wykluczaniem, integracją społeczną, wspólnotą, wielogłosem. Zapraszamy osoby zainteresowane wspólnym działaniem – przedstawicieli i przedstawicielki różnych grup, osoby młodsze i starsze, śpiewające amatorsko i profesjonalnie, kobiety i mężczyzn, imigrantów i imigrantki, przedstawicieli i przedstawicielki różnorodnych grup mniejszościowych i większościowych.
Manifest stanie się zbiorem społecznych doświadczeń, wskazówek, kierunków zmiany, prezentujących wielość perspektyw i doświadczeń, ale też szukających tego, co wspólne, w tym możliwości tworzenia nowych aliansów.
Na poziomie metodologicznym działanie będzie próbą mierzenia się z kategorią „projektu społecznego” i poszerzaniem pól uczestnictwa. Mimo poszukiwań tego, co wspólne, nie będziemy usilnie szukać harmonii; w oparciu o ogólny rytm i strukturę będziemy raczej poszukiwać kolektywnego wielogłosu opartego na indywidualnej ekspresji, próbach wypracowywania i utrzymywania uważności na innych. Pojawi się przestrzeń na przypadek, pauzy, głosy ciche.
Preludia do finałowego manifestu będą miały miejsce podczas wybranych wydarzeń Biennale Warszawa w formie interwencji, chórowych komentarzy. Finałowy utwór wybrzmi 23 czerwca 2019 roku w siedzibie Biennale Warszawa oraz w przestrzeni publicznej wokół.
Projekt Przejmując scenę. Polifoniczny manifest dla przyszłości to partnerskie przedsięwzięcie realizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Biennale Warszawa. Projekt obejmuje chórowy „manifest dla przyszłości” oraz kolektywnie budowane artystyczne wycieczki po Warszawie jutra.
Czas trwania projektu
30 marca 2019
termin składania zgłoszeń
5-7 kwietnia 2019
warsztaty zapoznawcze
maj 2019
warsztaty – środy i czwartki w godzinach wieczornych
czerwiec 2019
warsztaty – piątki, soboty, niedziele
23 czerwca 2019
finał
Jak aplikować?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie stawiamy wstępnych wymagań, przydatne jednak będzie podstawowe wyczucie rytmu. Projekt jest procesem grupowym – konieczny jest udział w całym cyklu warsztatów (możliwe jest opuszczenie do trzech spotkań).
W zgłoszeniu prosimy o napisanie kilku słów o sobie.
Szczegółowe informacje i zapisy: echomicka@polin.pl