Kijowska: Nie razem a blisko. Audiospacer
Dima Łewycki
„Nie razem a blisko” to audiospacer stworzony przez Dimę Łewyckiego i Szymona Adamczaka, biorący za swój punkt wyjścia ruch obywateli Ukrainy do Polski, czyli jedną z największych migracji w historii współczesnej Europy. Liczbę osób przybyłych w ostatnich latach wg różnych źródeł oszacowano na około dwa miliony. Przyglądając się radykalnie globalizującej się Warszawie, praca tworzy refleksyjny i polifoniczny pejzaż miasta, którego granice i wewnętrzny koloryt zacierane są każdego dnia przez kapitał. Ten spacer prowadzi przez Pragę, widzianą z perspektywy społecznej entropii – w jej lokalnym i planetarnym wymiarze.
Zaproszenie na wspólny spacer przez miasto pozwoli nam nie tylko opowiedzieć je takim, jakim je zobaczyliśmy, ale przywoła perspektywy osób, szczególnie migrantów, które nam to miasto pokazały. Twoje nogi zostaną wprawione w ruch, kiedy do twoich uszu dochodzić będą kolejne dźwięki, odsłaniające różne oblicza ukazującego się przed tobą miejskiego krajobrazu.
Zespół artystyczny: Dima Łewycki (reżyser), Szymon Adamczak (dramaturgia + narracja) Kolektyw Palce Lizać (architektura), Radek Duda (muzyka i sound design), Vera Popova i Konrad Wosik (performerzy).
Bilety w cenie 10 zł do kupienia przez GoOut oraz na naszej stronie.
Audiospacery ruszają spod Muzeum Warszawskiej Pragi.
Daty:
9 czerwca 19:00 premiera
10 czerwca 12:00
10 czerwca 19:00
12 czerwca 12:00
12 czerwca 15:00
13 czerwca 12:00
13 czerwca 19:00 – wersja anglojęzyczna
—
Projekt Kijowska to szereg działań artystycznych i społecznościowych, dotyczących tego jak formułuje się i jak reprezentuje się lokalność w zglobalizowanym mieście. Mając na uwadze ekonomiczny i kulturowy aspekt migracji cudzoziemców do Polski, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy, chcemy zrozumieć jej rolę w kontekście zrównoważonego rozwoju społeczeństwa w Polsce – jakie możliwości zmiany ze sobą niesie oraz jakie społeczne wyzwania wraz z nią się pojawiają. W ramach projektu realizowane są warsztaty dla migrantów, wydarzenie “Poznaj swojego sąsiada”, projekt fotograficzny Magdy Hueckel “Różne twarze – jedno zdjęcie oraz artystyczny audiospacer.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Na_prawa Warszawa